Jak vybrat dětské odrážedlo a odstrkovadlo

Babydo - Jak vybrat odskrovadlo

Máte již první krůčky za sebou, vaše děti dosahují významných pokroků a chtějí ještě více poznávat okolní svět a zkoušet vše nové? Pohyb je přesně to, co děti už v raném dětství potřebují a vyhledávají a vy jako rodiče je v tom můžete vhodným způsobem podpořit. Pořiďte jim kvalitní odrážedla nebo odstrkovadla.

Určitě vás zaujme, jak vybrat dětské odrážedlo či odstrkovadlo.

Nejdřív si pojďme vysvětlit jaký je mezi těmito dvěma prostředky vlastně rozdíl a výhody odrážedlo vs. odstrkovadlo.

Odrážedlo

Odrážedlo se nechá jednoduše popsat jako takové malé kolo či motorka, ale bez šlapek, takže je poháněné odrážením nohou od země. Děti si tak už v raném dětství trénují balanc a stabilitu, kterou jednou využijí na klasickém kole. Odrážedla jsou obvykle vhodné pro děti od 2 let, ale záleží i na zdatnosti dítěte a není vyloučeno, že jej právě vaše dítě zvládne už dříve. Na trhu najdete různé varianty a nejčastěji dětské odrážedlo kolo nebo dětské odrážedlo motorka v různých barvách.

Odstrkovadlo

V případě odstrkovadla jde sice rovněž o odrážení dítěte nohama od země, ale jde o varianty, které mají většinou tři nebo čtyři kolečka a dítě tak nemusí tolik pracovat na rovnováze jako je tomu u odrážedla. Je rovněž vhodné pro děti již od 2 let či 1,5 roku podle zdatnosti dítěte. Můžete si vybrat nejen provedení kolo či motorka, ale třeba i autíčko.

Na výběr máte i ze sortimentu odstrkovadel pro ještě menší děti, které slouží jako chodítka a děti tak mají oporu při prvních krůčcích tím, že se opírají a odstrkovadlo tlačí před sebou. 

Dále si můžete vybrat z nabídky odrážedel a odstrkovadel s různými hracími a dalšími prvky či dokonce různé druhy tříkolek a koloběžek.

Veškerý sortiment si máte možnost pořídit v různém barevném provedení, s různými motivy, ale i z různých materiálů, takže odrážedla a odstrkovadla plastová, dřevěná i kovová.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *