Jak vybrat sportovní kočárek

Jak vybrat sportovní kočárek

Vaše děťátko povyrostlo z kojeneckého období a chce pozorovat svět? V tom případě nastal čas na přizpůsobení kočárku těmto potřebám. Pojďme si tedy říct něco k tomu, jak vybrat sportovní kočárek.

Život novorozence obvykle provází jízda v hlubokém kočárku, který zajistí dostatek místa, pohodlnou polohu v ležení na uzpůsobené podložce, zajistí teplo, a co si budeme povídat hluboký kočárek je i symbolem houpání a díky tomu se miminko dokonale uspává.

Když však z tohoto období vyrostou a že rostou opravdu jako z vody, tak je čas na změnu, která dětem umožní v kočárku pohodlné sezení a skvělý výhled na okolní svět. A takový komfort poskytne sportovní kočárek nebo golfový kočárek.

Rozdíl v těchto dvou případech spočívá v tom, že golfový kočárek s nafukovacími koly nebo i plastovými je lehký, snadno skladovatelný a hlavně skládatelný, takže ideální řešení na cestování autem, nakupování, uložení v bytě. Sportovní kočárek je naopak robustnější a vydrží i náročný terén, a kromě toho si jej můžete sestavit i z kočárku kombinovaného, respektive 2v1 nebo 3v1, který na začátku slouží jako hluboký a následně si z něj můžete snadno a rychle sestavit kočárek sportovní.

Na co se při výběru sportovního kočárku zaměřit?

  • V první řadě je potřebné si ujasnit, jestli budete s kočárkem jezdit po rovném terénu například ve městě nebo se chystáte zdolávat terény náročnější. Do města se totiž rozhodně hodí něco lehčího a takový terén zvládnou i plastová kola. Pro horší terén se hodí robustnější varianty a nejlépe s nafukovacími koly, ale jsou i varianty s možností nastavení odpružení, které zvládnou jak město, tak i nerovný terén.
  • Dalším kritériem výběru je samozřejmě samotné pohodlí pro dítě. Sportovní kočárky jsou snadno nastavitelné a opěrku nastavíte podle aktuálních potřeb dítěte. Takže děti tak můžou sedět a pozorovat okolí a v případě únavy můžete opěrku zcela sklopit a dítě může spát. Takový kočárek je vhodný i pro děti, které ještě zcela nesedí. Většina kočárků umožňuje nastavení 3 až 4 poloh.
  • Při výběru je dobré myslet i na převoz autem a skládání. Proto jsou vhodné varianty, které umožňují snadné a rychlé složení do auta a můžete si pořídit i další příslušenství pro tento účel jako třeba návleky na kola a podobně.
  • Myslete i na svoje pohodlí, protože právě vy budete tou hnací silou kočárku. Proto je důležitá i samotná rukojeť, která může být celistvá nebo ve tvaru golfových holí. Většina rodičů preferuje celistvou variantu, protože se kočárek snadněji ovládá i třeba při držení jen jednou rukou. Důležitá je i výška rukojeti případně možnost nastavení.
  • Nezapomínejte ani na údržbu, která dřív nebo později bude nutná. Proto vybírejte nejen vhodnou barvu, ale i vhodné materiály potahů, aby je šlo snadno vyčistit případně vyprat. Takže skvělým řešením jsou snímatelné potahy kočárků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *