Kam v Tatrách s rodinou? Výlet s malou Agi

s malou Agi do Tater - babydo

Vysoké Tatry jsou opravdu kouzelné. Už když se blížíte a vidíte pohoří tyčící se k oblakům víte, že toto je to pravé pro vás a vaši rodinu. Na toto “tatranské” dobrodružství jsme se rozhodli vzít i naši malou holčičku Agi. Jak to všechno zvládla?

Myslet na všechno se vyplatí

První a nejhlavnější krok v naší cestě začal balením různých potřeb pro dvouletou holčičku. Plenky – máme, náhradní oblečení pro všechny druhy nástrah – máme, láhve, mlíčko, … nesmíme zapomenout na bavlněnou plenku, bez které se neumíme ani pohnout. Po všech nástrahách a zkouškách pevné vůle, jsme konečně nasedli do auta. Pohled na vysmátou a spokojenou Agi v dětské autosedačce je však k nezaplacení.

Agi v autosedačce
Agi v autosedačce

Příchod rodinky do Tater

Po pár hodinách jsme se konečně dostali s rodinou do Tater. To větší dobrodružství začne hned ráno po oddechu a vybalení na pokoji. Začínáme pociťovat tu pravou atmosféru a těšíme se, co zažijeme ?.

Vodopády Studeného potoka a Rainerova chata

První zastávka směřovala k vodopádům Studeného potoka. Tato trasa se může zdát na první pohled náročná pro malou dvouletou holčičku. Abychom vše nejdříve uvedli na správnou míru, Agi bude celý čas v nosítkách na zádech a skoro celou túru prospinká v nosítkách pro děti. Nemusíte se proto bát, že vaši zálibu v túrách omezí miminko. Hlavně bezpečně.

Agi v nosítkách
Agi v nosítkách

Po cestě k vodopádům jsme si udělali zastávku na Rainerově chatě. Rainerova chata je jedna z nejstarších zachovaných chat ve Vysokých Tatrách. Tato “babička” mezi chatami Maraini má už něco přes 150 let. Rainerka, jak ji lidé s oblibou přezdívají, se nachází ve Starém Smokovci. Cestu na tuto chatu zvládnete bez obav i s kočárkem.

Po menším občerstvení se opět můžeme vydat na cestu za vodopády. Zde si musíte dát velký pozor při stoupání. Skály totiž mohou být velmi kluzké, hlavně v zimním období. S kočárkem se zde určitě nedostanete, při výběru této trasy doporučujeme dětská nosítka nebo “klokanku”.

Vodopády Studeného potoka
Vodopády Studeného potoka

Vodopády Studeného potoka se nachází mezi Rainerovou a Bilíkovou chatou.

Vodopády Studeného potoka
Vodopády Studeného potoka

Další zastávka – Bilíkova chata

A přesně tam směřuje další bod našeho výletu – Bilíkova chata. K “Bilicki” jsme se dostali cestou z Hrebienka, kde k ní směřuje pěkný a dostupný chodníček, který přecupitá i vaše dítě. Tato chata je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších chat v Tatrách. Je to značnou měrou zapříčiněno i tím, že je k ní velmi snadný přístup.

Bilíkova chata
Bilíkova chata

Štrbské Pleso

Na další den jsme si připravili jednodušší a méně náročný výlet – Štrbské Pleso. Štrbské Pleso je jednou z nejznámějších destinací ve Vysokých Tatrách. Také mnoho Slováků označuje Štrbské Pleso jako symbol Tater. V době našeho příjezdu bylo ve Štrbském Plesu už mnoho dětí. Dostanete se tam v pohodě i s kočárkem.

Štrbské Pleso
Štrbské Pleso

My jsme samozřejmě při procházce kolem Štrbského Plesa dost vymrzly a skončili v nedaleké restauraci. K dobrému jídlu samozřejmě patří i nádherný výhled, nemyslíte? ? Kolem Štrbského Plesa je asfaltová cesta. V noci je celé osvětlené, ale noční romantickou procházku kolem Štrbského Plesa doporučujeme až v létě.

Zasloužená odměna
Zasloužená odměna
Krásné výhledy

Povinná jízda domů

Náš krátký výlet v Tatrách pomaličku končí. Sbalit všechny své věci, vyspíme se do růžova, posadíme Agi do autosedačky a můžeme jet zpět z této předvánoční pohádky do reality. Výlet jsme si určitě užili a zopakujeme si ho, vždyť Vysoké Tatry jsou to nejcennější, co na Slovensku máme. Podělte se s námi do komentářů o vaše zkušenosti s vašimi ratolestmi ?.

Tento článek byl publikován v výlety

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *